Mielinė pynė su “Mulate” šokoladiniu kremu ir pekano riešutais

Jau trečia savaitė dirbu iš namų. Visada renkuosi darbą iš ofiso ir iš namų stengiuosi dirbti tik, kai tikrai reikia, bet šiuo metu remontuojame savo biurą, tai teko darbo vietą įsirengti namuose. Ir visai neblogai, nes susitaupo bent valanda kelionei į/iš darbą, kurią galiu skirti gaminimui. Jau seniai norėjau išbandyti kepti kokią nors mielinę pynę ar susuktą pyragą su įdaru. Naršiau internete įvairius receptus ir žinoma apsistojau ties “Saulėta virtuvė” tinklaraščiu. Labai pasitikiu tinklaraščio autore Asta, nes visi be išimties jos receptai yra puikūs. Taigi pirmajam savo mielinės pynės bandymui pasirinkau būtent jos receptą, tik šiek tiek pakeičiau įdarą ir riešutus, kuriais apibarsčiau pyrago viršų – kaip visada pirmiausia apžiūrėjau ko užsilikusio turiu savo spintelėse ir naudojau likučius. Originalų pynės su namine Nutella receptą rasite čia.

Tešlai:
160 ml pieno
1 v. š. cukraus
7 g Dr. Oetker“ sausų mielių
385 g miltų + 95 g miltų pabarstymui
50 g cukraus
1 a. š. druskos
2 didelių kiaušinių
115 g kambario temperatūros sviesto
1 v. š. aliejaus

Įdarui:
1 indelio “Mulate”šokoladinio kremo (aš naudojau su Tahini, bet pasirinkite pagal savo skonį)

Viršui:
1 kiaušinio
2 v. š. šilto vandens
50 g rudojo cukraus
saujos kapotų pekano riešutų

  1. Pirmiausia pasigaminkite tešlą. Į pašildytą pieną suberkite sausas mieles ir cukrų. Išmaišykite, kad cukrus ir mielės ištirptų ir, uždengę švariu rankšluostėliu ir palikite pastovėti šiltoje vietoje apie 10-15 minučių, kol suputos paviršius.
  2. Dubenyje sumaišykite 385 g miltų, cukrų ir druską. Aš iškart tą darau virtuvinio kombaino dubenyje, nes palieku minkymo darbą atlikti technikai.
  3. Ant miltų supilkite pieną su mielėmis, įmuškite kiaušinius, sumeskite minkštą sviestą ir išminkykite. Jeigu matysite, kad tešla per skysta, įmeskite dar miltų. Minkykite, kol tešla nebelips prie rankų. Užtruksite 10-15 min. Aš, kaip jau minėjau, tešlą minkyti palieku technikai, tad po 10 min tiesiog patikrinu, ar tešla dar lipni įspaudžiant giliai vieną pirštą – tešla turi nelipti.
  4. Kitą dubenį ištepkite aliejumi. Iš tešlos suformuokite rutulį ir dėkite į aliejuotą dubenį. Uždenkite jį ir palikite šiltoje vietoje kildintis bent vienai valandai.
  5. Pakilusią tešlą šiek tiek paminkykite, tuomet padalinkite į tris lygias dalis. Suformuokite iš jų tris ilgus volelius. Dabar kiekvieną tą volelį reikės iškočioti, kad jie taptų plokšti, maždaug 10 cm pločio. Turi gautis 3 ilgi stačiakampiai – apie 45 cm ilgio ir 10 cm pločio. Kiekvieną stačiakampį ištepkite riešutiniu kremu ir suvyniokite į ilgus volus. Vynioti reikia tuos 10 cm, o ne 45 cm. Sujunkite volų galus ir supinkite juos į kasą. Kasos pabaigą taip pat sujunkite.
  6. Apvalią kepimo formą išklokite kepimo popieriumi. Iš kasos suformuokite apskritimą ir perkelkite jį į kepimo formą. Uždenkite ir palikite pakilti kokioms 45 min. Tešla turi pakilti dvigubai.
  7. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C.
  8. Dubenėlyje išplakite kiaušinį su šiltu vandenuku. Juo aptepkite pynės viršų, apibarstykite ruduoju cukrumi ir kapotais pekano riešutais.
  9. Kepkite pynę 40 min, kol gražiai parus. Patikrinkite po 30 min, galbūt ji jau bus iškepusi.
  10. Imkite pyragą iš orkaitės ir palikite pastovėti 10 min. Tuomet išimkite iš kepimo indo, nuimkite kepimo popierių ir pilnai atvėsinkite ant grotelių.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s